משלוח חבילות לחו"ל

העולם היום הוא כפר וירטואלי קטן שבו הנגישות ליצירת קשרים עם אנשים בכל רחבי העולם קלה במיוחד, אבל לפעמים אין תחליף וירטואלי לקבלת מתנות ומשלוחים ברי מישוש. אמנם ורד וירטואלי מלווה בכוס יין וירטאלית מרגשים, אולם שליח המגיע עד לפתח בית הנמען עם ורד אותו אפשר להריח ויין שאפשר למזוג לכוס ולהתענג עליו מרגשים פי כמה. שילוח בין לאומי טוב לא רק למשלוח מתנות לחברים ובני משפחה אלא גם כשירות נחוץ במקרים רבים אחרים: פתיחת חנות וירטואלית, לדוגמה, המספקת מוצרים לכל רחבי תבל, מעבר למדינה זרה והעברת החפצים האישיים, או שליחת מתנות עיסקיות ללקוחות וספקים, לכל אלה נדרש שירות שילוח בין לאומי.

 

בארץ פועלות כיום מספר חברות שילוח המספקות שירותי שילוח שונים. הגדולות בינהן הן FedEx, UPS, DHL, TNT, ו- EMS של רשות הדואר. משלוח מהיר עד לדלת ביתו של הנמען בחברות השילוח מגיע תוך 24 עד 48 שעות. ב- EMS של דואר ישראל החבילות מגיעות תוך 2-4 ימים, בהתאם לארץ היעד. מחיר המשלוח תלוי במשקל החבילה, תכולתה (ניירת או טובין) ויעדה, משקל החבילה מוגבל ל-20 ק"ג. מחירי המשלוח נעים בין כ-40$ – 65$ לחבילה במשקל ק"ג בחברות השילוח, וכ-20$ באמצעות שירות הדואר. שירות נוסף אותו מספקות חברות השילוח אך לא דואר ישראל הוא שחרור מהמכס במידת הצורך. בכל דרך שילוח ניתן לעקוב אחר החבילה באמצעות האינטרנט. בחברות שילוח מסוימות ניתן לאסוף את החבילה מבית השולח, בנוסף על שילוח מסניף חברת השילוח.

 

ביטוח למשלוח החבילה
ביטוח למשלוח חבילה לחו"ל ניתן עבור מקרים שונים: איחור בהגעת החבילה, איבוד החבילה, שבירת תכולת החבילה. לא כל החברות מספקות ביטוח כנגד שבר כך שיש לוודא לפני המשלוח שניתן לבטח כנגד שברים, ובמידה ולא קיים ביטוח כזה להימנע מאריזת מוצרים שבירים כבקבוקים או צנצנות.
רב חברות השילוח מציעות ביטוח אוטומטי עד לסכום של כ-100$ לחבילה ואפשרות להרחיב את הביטוח עבור חבילות יקרות יותר בעלות של כ-1% מערך החבילה. גובה הביטוח המקסימאלי שונה בין החברות השונות.

 

אריזת החבילה
מרבית חברות השילוח מספקות אריזות כשירות, אולם האחריות על האריזה עצמה היא על הלקוח. מספר חברות שילוח מעניקות שירותי אריזה מקצועית בתוספת תשלום, וכן עזרה במילוי הטפסים הנדרשים לצורך ביצוע המשלוח.
חברות שילוח מסוימות מציעות שירות בחירת אריזות מתנה מוכנות באריזה מקצועית במחירים שונים הכוללים מכל טוב הארץ: יינות, דבש, פרות הדר שוקולד ומוצרי מזון נוספים, מוצרי קוסמטיקה מים המלח ומתנות אתניות כחמסות.

 

ישנם מספר כללים לאריזת חבילה באופן שמונע שברים ותקלות:
· בידוד כל אחד מהמוצרים בחבילה על ידי ספוג, קרטון או ניילון בועות.
· מילוי החללים על ידי חומר גמיש.
· איטום מוצרים הכוללים נוזלים, ונוזלים צמיגיים בקופסאות אלומיניום אטומות ובסרטי הדבקה, ואבקות בשקיות ניילון עבות ואטומות.
· שימוש בריפוד פנימי כקרטון גלי כאשר החבילה מכילה מוצרים שבירים או ספרים.
· איטום חיצוני של החבילה באמצעות סרטי הדבקה, במידה.
· סימון חלקה העליון של החבילה והדבקת מדבקת fragile במידת הצורך.
· יש לארוז חפצים חדים בנפרד, כאשר כל להב מכוסה בקרטון עבה.
· ככל שהמוצרים כבדים יותר, יש להשתמש בריפוד פנימי קשיח יותר.
· הימנעות מאריזת יתר למקרים בהם החבילה נפתחת על ידי רשויות המכס.

 

אסור ומותר במשלוח חבילות לחו"ל
קיימים מוצרים אותם אסור לשלוח כגון נשק, נפיצים וזיקוקים, שנהב, פרוות, עורות בעלי חיים, ומוצרים דומים. מלבד רשימה זו, לכל מדינה יש רשימת מצרכים מוגבלים או אסורים במשלוח. לפני משלוח חבילה לחו"ל יש לוודא מה הן ההגבלות המוטלות במדינת היעד על המשלוחים.
דוגמאות להגבלות והיטלים במדינות השונות: לא ניתן לשלוח אלכוהול לרוסיה כלל, קיימת הגבלה במשלוח אלכוהול לשבדיה ואוסטרליה. מוצרי מזון מוגבלים או אסורים למשלוח לאוסטרליה ודנמרק וביפן מספר מוצרי הקוסמטיקה בחבילה מוגבל.

פוסטים נוספים

שילוח בינלאומי אומנות ותערוכות

שילוח בינלאומי ימי מחירים

מה הקריטריונים לקביעת מחיר בשילוח בינלאומי ימי? בעוד בשילוח בינלאומי אווירי המחיר נקבע לפי המשקל לחיוב הטסה בק"ג, בשילוח בינלאומי ימי, נקבע המחיר לפי מטר

קרא עוד »
WhatsApp chat
דילוג לתוכן