חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
מה זה עמיל מכס

מה זה עמילות מכס

לפני שנסביר מה זה עמילות מכס, נתחיל מהשורה התחתונה – עמילות המכס היא שירות הכרחי לכל מי שעוסק בייבוא וייצוא, לא ניתן לעשות זאת ללא עמיל מכס.

עכשיו נסביר לכם מה זה עמיל מכס ואת כל מה שצריך לדעת לגבי השירות הכל כך חשוב והכרחי.

אולי נתחיל משאלה יותר פשוטה, מה זה מכס?

ובכן, מכס הוא סוג של מס המוטל על יבוא של סחורות. זהו כלי שבו ממשלות משתמשות בו לשתי מטרות עיקריות. המטרה הראשונה היא גביית מיסים לצורך מימון פעילות הממשלה. והמטרה השנייה היא על מנת להיות יד מכוונת בהתנהלות הכלכלית. למשל לאורך השנים המכס בישראל שימש על מנת להגן על תעשיות מקומיות מפני הייבוא.

המכס הוא אינו מס אחיד בכל מקרה ומקרה. ישנם מכסים שונים המשתנים בהתאם לסוג הסחורות, למדיניות שמהן הן מגיעות ואף אמנות בינלאומיות. וזהו תמיד עולם דינמי שעובר שינויים.

באופן כללי עמילות המכס נועדה לתמוך בכל הצד הבירוקרטי הקשור לדיווח, תשלומי המסים והאגרות לצורך שחרור ושינוע הסחורות בשוק הבינלאומי.

עמילות המכס

מה זה עמילות מכס

כפי שאמרנו עמילות המכס מטפלת בכל הניירת והבירוקרטיה הקשורה לדיווח לרשויות, על מנת לאפשר את קיום מדיניות המיסוי של הממשלה.

עמילות מכס הוא שלב הכרחי בכל שילוח בינלאומי, בין אם הוא נעשה דרך הים, האוויר או היבשה.
הממשלה אינה יכולה לשלוח נציגים לצורך בדיקה וסיווג של כל סוג של משלוח, ולכן בידיו של עמיל המכס אחריות רבה לקבוע את הסיווג הנכון. קביעת הסיווג תשפיע על גובה המס אותו צריך לשלם.

מדובר בתחום הדורש ידע רב, וישנם קורסים מיוחדים להסמכה בתור סוכן מכס, כאשר הרישוי ניתן מטעם רשות המסים.

מה זה עמיל מכס

אנו חיים בעולם גלובאלי, עולם בו תנועה של סחורות וחומרי גלם, היא חלק בלתי נפרד מכל הפעילות העסקית. ממשלוחי דגנים המשמשים את תעשיית המזון, דרך מוצרי אופנה שרכשתם באינטרנט, ועד הספקה לתעשיות ביטחוניות – הכל תלוי בתנועות סחורה בינלאומיות.

עמילות מכס מתייחסת לתהליך באופן כללי, אך בסופו של דבר נדרש סוכן אשר יטפל בכל משלוח, והוא מכונה עמיל מכס.

הוא זה המופקד על כל הפעולות הדרושות, ברמה הבירוקרטית, לצורך שחרור של סחורות מהמכס (שחרור ממחסני הערובה), כמו גם משלוח סחורות לייצוא.

למרות כי עמילות מכס מוגדרת כהתעסקות במיסוי המכס, בפועל עבודתם רחבה יותר ונוגעת לכל מדיניות הרגולציה בנושא סחורות שנכנסות ויוצאות מהמדינה, ולא רק בהיבט המיסוי. במסגרת הפיקוח על תנועת הסחורות ישנן דרישות רבות שנוגעות למניעת סחר בלתי חוקי, כמו למשל נשק וסמים.

ובמקרים רבים עמיל המכס מעניק ייעוץ מקדים, הכולל חישובי עלויות ומיסוי, דבר חשוב לצורך שיקולי הכדאיות ותמחור המוצרים של העולם העסקי.

מה זה עמילות מכס

ומה בין עמיל מכס ללוגיסטיקה בינלאומית

שילוח בינלאומי, כמו למשל שילוח בינלאומי ימי, דורש הרבה מאוד לוגיסטיקה והתנהלות מול חברות ספנות, חברות הובלה, מחסנים לוגיסטיים ועוד. למרות כי תחומים אלו אינם נחשבים לתחומי אחריותו של עמיל המכס, בפועל המצב שונה.

למרות כי אלו הם תחומים שונים, בפועל זוהי חבילה אחת של נושאים הקשורים אחד בשני ודורשים פתרון הוליסטי. ולכן באופן טבעי חברות שילוח בינלאומי בישראל מעניקות שירות הכולל את עמילות המכס, תוך כדי מענה לכל הצרכים הלוגיסטיים.

החיבור בין הנושאים מאפשר ללקוחות הזקוקים לפתרונות שילוח חבילות לחול או קבלת חבילות מחו“ל, פתרון כולל ומקיף תחת שירות אחד. כפי שאומרים ONE STOP SHOP.

כאשר לקוח פונה אל אל עמיל המכס, בהנחה שבחר עמיל מכס מומלץ ומנוסה, הוא יודע שהוא יכול ליהנות מפתרון כולל ושקט נפשי.

עמיל המכס יודע להבין את צורכי הייבוא והייצוא של הלקוח, ולהעניק לו ייעוץ מותאם אישית, לגבי האפשרויות העומדות בפניו והעלויות השונות. אך המטרה היא שהלקוח לא יידרש להתעסק בפרטי הייבוא והייצוא.
הלקוח נדרש להעביר מסמכים שונים לצורך תחילת ההליך, אך בסופו של דבר עמיל המכס מלווה את כל התהליך מתחילתו ועד סופו, תוך כדי מתן שקט נפשי ללקוח.

עמילות המכס

מה זה עמיל מכס

חברת 7 יבשות עומדת לרשותכם עם שירותי עמילות מכס ושילוח בינלאומי. אנו מביאים איתנו ניסיון של שנים, ויכולת לתת מענה לכל סוגי הלקוחות הזקוקים לפתרונות גלובליים מבוססי יעילות, מהירות וחיסכון.

אנו יודעים לייעץ ולהתאים פתרון לכל אחד, תוך כדי טיפול בכל הליכי הייבוא והייצוא. בין מגוון הלקוחות שלנו תמצאו:

  • לקוחות פרטיים החוזרים מרילוקשיין ורוצים לעשות ייבוא אישי של מכולה במסגרת זכויותיהם כתושבים חוזרים.
  • יבואנים הזקוקים לפתרון של ייבוא מכולות מסין או ממדינות יצרניות אחרות.
  • תעשיינים הזקוקים לפתרונות של ייבוא חומרי גלם לתעשייה או ייצוא לחו“ל של סחורות מוגמרות.
  • טיפול במשלוחי צד שלישי (דרופשיפיינג).
  • מארגני כנסים ותערוכות.
  • שילוח בינלאומי של יצירות אומנות ועוד.

הישארט מעודענים גם באמצעות היוטיוב

פוסטים נוספים

שירותי עמילות מכס

עמיל מכס יבוא אישי

עמיל מכס יבוא אישי מסייע לכל אחד, בין אם זה אדם פרטי או עסק, הזקוק לשירותי עמילות מכס ושילוח בינלאומי. בין אם אלו שירותי עמילות

קרא עוד »
משלוח חבילה לחול

משלוח חבילה לחול

כל אחד מאיתנו עשוי להזדקק לשירותי משלוח חבילה לחול. אך ישנו שוני גדול בין החבילות, לעתים מדובר בפעולה פשוטה, ולפעמים יש צורך בעזרה של עמיל

קרא עוד »