חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חברות שילוח בינלאומי בישראל

חברת שילוח בינלאומית

ישנן שאלות רבות לגבי שירותי חברת שילוח בינלאומית, ובעיקר השאלות לגבי מה בתחום סמכותה (כלומר באילו היבטים של השילוח היא מטפלת). במאמר זה נסביר הכל לגבי חברות שילוח בינלאומי ועמילות מכס.

נציין כי תחום השילוח הוא תחום בעל עולם מושגים מקצועי שעשוי להישמע כמו סינית לאוזניו של מי שאינו עוסק בתחום. לכן נשתדל להסביר את הדברים בשפה פשוטה, ואם נשתמש במושג מקצועי, גם נסביר אותו.

מאמר זה מיועד עבור כל אדם פרטי גוף או עסק הזקוק לשילוח בינלאומי, ואין לו רקע וניסיון. לצורך הדוגמה זה יכול להיות מפיק הרוצה להביא ציוד להופעת רוק מיוחדת; אדם אשר מכר רכב אספנות ללקוח בחו“ל; עסק חדש בתחום הייבוא הרוצה להביא משלוח מסין ועוד.

חברות שילוח בינלאומי ועמילות מכס

חברות שילוח בינלאומי בישראל

שילוח בינלאומי כולל תהליך ארוך ומורכב שמתחיל באיסוף הפריט אותו רוצים לשלח, דרך תחנות רבות בדרך ועד למסירתו בנקודת היעד. נשמע אולי פשוט כמו הזמנת חבילה מאלי אקספרס, אך זהו תהליך מורכב ממה שאתם יכולים לדמיין.

בדרך כלל אין מדובר בפריט בודד הנכנס לתוף קופסת קרטון קטנה, אלא אוסף גדול של פריטים, הדורש לפעמים מכולה ייעודית. ולעתים יש צורך גם בפתרונות מיוחדים הכוללים הובלה בקירור ועוד אינספור פרטים המשתנים ממשלוח למשלוח.

חברת שילוח בינלאומית נועדה על מנת לטפל בכל אותם הפרטים, ולתאם מול גורמים בארץ המוצא וארץ היעד.

חברת השילוח עובדת מול חברות הובלה ולוגיסטיקה, מחסנים, עמילי מכס, גופים רגולטורים, נמלים וחברות ספנות, בנקים, משרדי ממשלה, סוכנויות ביטוח ועוד.

נציין גם שחלק מהעבודה של חברות השילוח זה לבחור את הנתיב האידאלי עבור המשלוח. לכל מדינה כנסיות ויציאות שונות, בדרך הים, האוויר והיבשה. ויש מערכת של שיקולים שצריך לקחת בחשבון.

בואו נדמיין את הסיטואציה הבאה: מפעל בישראל מכר ציוד במשקל 3 טון לעיבוד תוצרת חקלאית ללקוח בוויטנאם. לאחר שהמפעל ארז והכין את הציוד למשלוח, יש צורך בתהליך הבא:

  1. איסוף הציוד באמצעות משאית כבדה, והובלתו אל מחסנים לוגיסטיים.
  2. הכנסת הציוד אל תוך המכולה הנכונה, אשר תגיע לאונייה הנכונה ותרד בנמל הנכון.
  3. הורדת המכולה בנמל הימי של ויטנאם.
  4. פריקת המכולה (כוללת משלוחים שונים), במחסנים לוגיסטיים.
  5. שחרור המכולה מהמכס.
  6. הובלת המטען אל הלקוח.

והאמת שהפשטנו את התהליך לצורך ההסבר, אך יש כאן סוגיות נוספות של אישורים, תשלומים, אגרות וביורוקרטיה ארוכה גם במדינת ישראל ממנה יצא המשלוח, וגם במדינת היעד.

ולכו תתעסקו עם הבירוקרטיה בוויטנאם, כאשר אתם בקושי יודעים להסתדר עם זו של הארץ. זהו בדיוק הערך של חברות שילוח בינלאומי בישראל, הן מטפלות בכל ההיבטים הללו.

הדוגמה שהבאנו מתייחסת למשלוח LCL. כלומר מקרה שבו המשלוח אינו תופס מכולה שלמה, ולכן נשלח יחדיו עם משלוחים אחרים, כאשר אתם נדרשים לשלם רק עבור הנפח אותו אתם תופסים.

חברת שילוח בינלאומית

חברת שילוח בינלאומית

האתגרים איתם מתמודדות חברות השילוח הבינלאומי הם אינסופיים. כל משלוח דורש תנאים פיזיים ופתרונות לוגיסטיים שונים, וכמובן כפוף לרגולציה שונה. חברות שילוח בינלאומי ועמילות מכס עוסקות בזה באופן קבוע ויודעת כיצד לתת לכל לקוח/משלוח את הפתרון הדרוש עבורו.

אנו ב 7 יבשות, עושים זאת במקצועיות ומהירות, תוך כדי מתן פתרונות שילוח ימי או שילוח אווירי, ושיתופי פעולה עם חברות בארץ ובחו“ל.

לצד האתגרים הרגילים, חברת שילוח בינלאומית מוצאת את עצמה מתמודדת כל הזמן בסביבה דינמית ומשתנה, עם הפתעות בלתי צפויות. למשל בחודשים האחרונים חברות שילוח בינלאומי בישראל (כמו גם בעולם) נאלצו להתמודד עם אתגרים הקשורים ללחימה בדרום, והשפיעו על פעילות נמל אשדוד. כמו גם פעולות הטרור של החות‘ים אשא השפיעו על המשלוחים הימיים.

חברות שילוח בינלאומי ועמילות מכס תמיד מתמודדות עם אתגרים חדשים הכוללים אירועים ביטחוניים, אסונות טבע, אירועים גאופוליטיים, שביתות, שינויי רגולציה ועוד. אך הניסיון ושיתופי הפעולה הבינלאומיים מאפשרים לנו תמיד למצוא את הפתרונות המבטיחים את קיומה של שרשרת האספקה והכלכלה.

חברות שילוח בינלאומי ועמילות מכס

חברות שילוח בינלאומי בישראל

זקוקים לפתרונות של משלוח ימי מארה“ב לישראל? שילוח ימי מסין או אולי ישנן שאלות לגבי עלויות שילוח בינלאומי? אתם מוזמנים לפנות לחברת 7 יבשות. אנו מספקים שירותים לוגיסטיים ,ופתרונות שילוח ועמילות מכס למגוון לקוחות.

החזון שלנו הוא לספק לכם את הגב הלוגיסטי שיאפשר פעילות עסקית תקינה. פתרונות השילוח הבינלאומי הם שונים ומגוונים, ומדובר בהרבה יותר מבחירה בין משלוח אווירי או ימי. ישנם שיקולים שונים של עלויות, לוחות זמנים ועוד. אצלנו תוכלו לקבל ייעוץ מתאים אישי לגבי כל צורכי הייבוא והייצוא.

7 יבשות עמילות מכס ושילוח בינלאומיעקבו אחרינו גם בלינקדאין

פוסטים נוספים

שירותי עמילות מכס

עמיל מכס יבוא אישי

עמיל מכס יבוא אישי מסייע לכל אחד, בין אם זה אדם פרטי או עסק, הזקוק לשירותי עמילות מכס ושילוח בינלאומי. בין אם אלו שירותי עמילות

קרא עוד »
משלוח חבילה לחול

משלוח חבילה לחול

כל אחד מאיתנו עשוי להזדקק לשירותי משלוח חבילה לחול. אך ישנו שוני גדול בין החבילות, לעתים מדובר בפעולה פשוטה, ולפעמים יש צורך בעזרה של עמיל

קרא עוד »