חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ביטוח מטענים

ביטוח מטענים

תוכן עיניינים

פוליסת להובלת סחורות, הינה ביטוח מטענים מסוגים שונים הנשלחים בדרכי הים, האוויר והיבשה בתוך ובין מדינות שונות. פוליסות הביטוח מבטחות כנגד מקרים שונים הכוללים גניבה, אובדן או נזק אשר נגרם למשלוח ולתכולתו.
ניתן לרכוש פוליסת ביטוח באמצעות חברת השילוח הבינלאומית או ישירות מחברת הביטוח באמצעות סוכן ביטוח. חברות השילוח עובדות עם מספר חברות ביטוח הפועלות בתחום הביטוח הימי והאוירי.
נושא הביטוח הימי והאוירי הוא נושא סבוך הלוקח בחשבון פרמטרים רבים ושונים ונוגע גם לחוקי ביטוח ייחודיים למדינות זרות. על פי חוקי מדינת ישראל הביטוח הימי אינו כפוף לחוק חוזה הביטוח התשמ"א-1981 אלא לדין ולנוהג האנגלי. חשוב לרכוש פוליסת ביטוח ימי ואוירי אצל גורם מקצועי ובעל ניסיון בשיווק ביטוחים מסוג זה ולבדוק את פוליסת הביטוח היטב לפני הרכישה על מנת להבטיח כי במקרה של נזק למטען או אובדנו יתקבל פיצוי מתאים.

ביטוח מטענים מסוג תכולה

ניתן לבטח את תכולת המטען בסוגי ביטוחים שונים:

  • ביטוח כלל המטען
  • ביטוח פריט מסוים במטען
  • ביטוח חפצים אישיים
  • ביטוח חפצי אמנות
  • ביטוח סחורות
  • ביטוח חומרי גלם
  • ביטוח בהתאם לסוגי המטען השונים

סוגי השינוע השונים

פוליסות ביטוח הובלת סחורות כוללות כיסוי מקיף לכל הדרך אותה עובר המטען מנקודת המוצא ועד ליעדו, בהתאם למוסכם בפוליסת הביטוח ובכלל זה: שינוע יבשתי אל שדה התעופה או נמל הים ומשדה התעופה ונמל הים וביטוח מטען מוטס, מושט, בנסיעה ובאיחסון. פוליסות ביטוח הובלות סטנדרטיות כוללות החרגות לנזקים כתוצאה מפעולות מלחמה ואיבה וכן נזק טבעי כגון ירידת נפח המוצר כתוצאה מהתייבשות. במקרים מסוימים ניתן לרכוש הרחבות עבור החרגות אלו.

סוגי ביטוח מטענים – ביטוח פתוח, ביטוח מטען בודד

פוליסות ביטוח ימי ואווירי כוללות ביטוח פתוח או ביטוח מטען בודד. ביטוח פתוח הוא ביטוח שאינו מוגבל בזמן ונשאר בתוקף עד לסיום יזום על ידי המבוטח או על ידי חברת הביטוח. פוליסה מסוג שונה היא פוליסה המבטחת מטען יחיד בהובלה ספציפית באופן חד פעמי.

ביטוח כלל הנזקים לעומת סוגי ביטוח אחרים

ניתן לבטח את המשלוח בביטוח כנגד כל הסיכונים. בביטוח מסוג זה כל הסיכונים מכוסים למעט רשימה מוגדרת של סיכונים הרשומה במפורש בפוליסת ביטוח הובלה ימית ואוירית.
ניתן גם לבטח כנגד סיכון מסוים או רשימת סיכונים מוגדרת, במקרה זה הסיכון אינו מכוסה אלא אם כן הוא רשום במפורש בפוליסת הביטוח.

גובה גבול אחריות הביטוח

ניתן להחליט על ביטוח בגובה אחוז מסוים מערכו של המטען או לבטח את המטען במלוא ערכו. במצבים מסוימים, כדאי גם לבטח את המטען מעבר לערכו כך שיכסה מיסים והוצאות נוספות ואף כך שיכסה נזק של הפסדי מכירה צפויים (לדוגמה אם קיימת התחייבות לספק את המוצר לתאריך מסוים). חשוב לזכור בקביעת גבול האחריות את הפרשי המחירים בין המדינות השונות.

בין לקוחותיינו

לקוחות מספרים

לסרטוני טיפים לשילוח בינלאומי

»

שירותים נוספים שלנו

עמיל מכס יבוא אישי רכב

עמיל מכס רכב

עמיל מכס רכב מסייע לטפל במה שנראה לפעמים כמו משימה בלתי אפשרית, לרכוש רכב בחוץ לארץ ולהביאו לארץ.  עמיל מכס יבוא אישי רכב יסייע לכם

קרא עוד »
עמילות מכס בארץ

חברות שילוח בארץ

חברות שילוח בארץ בדרך כלל מתעסקות במשלוח חבילות בתוך תחומי ישראל. עבודה חשובה וחיונית במשק, אבל היא אינה מסובכת ומורכבת כמו שילוח בינלאומי. שילוח בישראל

קרא עוד »
שליחת חבילה מארהב לישראל

משלוח ימי מארה"ב לישראל

משלוח ימי מארה“ב לישראל הוא צורת המשלוח השכיחה ביותר, למרות כי ניתן לבצע שליחת חבילה מארה“ב לישראל גם בדרך האוויר. בדרך כלל העדיפות היא לבצע

קרא עוד »